Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14346231



*

nr 1434 6231


Vas

Bo Fajans, Gefle. Höjd: 42cm


Kondition: Nagg

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 november 2021
kl 19:09:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/11 14:10:51 1      100 kr
27/11 21:30:53 2      250 kr
28/11 04:31:14 3      200 kr
28/11 04:31:14 2      250 kr (Budbetjänt)
28/11 04:31:54 3      300 kr
28/11 06:46:33 4      450 kr
29/11 13:17:34 5      400 kr
29/11 13:17:34 4      450 kr (Budbetjänt)
29/11 19:04:01 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans gefle keramik svensk keramik svenska keramiker vas
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:08
  • 6065 Vas
    Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:55
  • 6530 Vas
    Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:06
  • 6466 Vas
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:08
  • 6446 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:09
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:45




Ladda ner broschyr